Teknik Servis

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarın kurulması ve yapılandırılması, donanımın kurulması, istenen bir işletim sisteminin kurulması, sorun giderme ve masaüstü veya dizüstü bilgisayar satın almayla ilgili öneriler Mina Bilgisayar firmamız tarafından özenle gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında herhangi bir işletmeye veya kişiye ait bilgisayarların donanım kısımlarının eksiksiz bir şekilde devamlı olarak çalışır durumda olmasını sağlıyor, çeşitli bilgisayarlarda yedek parça temini, format atılması, ilgili işletim sistemi onarımları, data kurtarma gibi hizmetleri de veriyoruz. Sabit sürücü sorunları, eski donanımlar, virüslü dosyalar, casus ya da kötü amaçlı yazılımlar, sistemsel virüsler ve başka bir şekilde güvenliği ihlal edilmiş işletim sistemleri gibi sorunları çözme konusunda profesyonel bir şekilde müşterilerimize destek olmaktayız. Yaşanılan sorunları yerinde ya da uzaktan olacak şekilde en kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız.

PC teknik servisi olarak bilgi teknolojisi alanındaki en son trendleri takip edip kendimizi sürekli güncelliyoruz. Sorunları anında giderebilme özelliğimizin yanı sıra, birçok müşteriyle etkileşim kurduğumuz için üstün kişilerarası becerilere sahip bir ekibe sahibiz. Bilgisayarlarda, sunucularda veya dizüstü bilgisayarlarda uzmanlaşarak ve ideal olarak birden fazla bilgisayar donanım türünde profesyonel, insan yararına hizmetler vermekteyiz.

Mina Bilgisayar virüsleri ve reklam yazılımları, kötü amaçlı yazılımlar, casus yazılımlar gibi diğer zararlı programları güvenli hale getirmek için bilgisayarlardan kaldırır. Uzmanlarımız ayrıca monitörleri, grafik donanımını, pili, RAM’i ve dahili donanımı kontrol ederek bir anakartı onarır. Bir anakart iyi çalışmıyorsa, bunun nedeni klavyenin veya farenin düzgün çalışmaması olabilir. Bu da bilgisayarın BIOS modunda başlatılmasını sağlayabilir. Bir kablo bağlı olmasa bile çalışmayı durdurabilir. Bazen, sabit diskleri yeniden yerleştirmek için baştan biçimlendirirler. Bir anakartı tamir etmeye başlamadan önce, uzmanlarımız sorunu belirleyerek problemi hızlı bir şekilde çözebilmektedir.

Bilgisayar Servis Teknisyenlerinin yanlarında tornavida ve torx sürücüleri, USB klavye ve fare, ağ kablosu test cihazları, ADSL filtreleri, taşınabilir etiketleyiciler, sabit diskten USB adaptörlerine, kablo bağları, 1 TB USB sabit disk gibi çeşitli araçların temini firmamızdan yapılabilmektedir. Sürücü, çeşitli boş DVD ve CD’ler, önceden yapılmış OS DVD’ler, USB DVD RW sürücüler, basınçlı hava kutuları, sıkma aletleri, ton ve prob kitleri, delme araçları, RJ45 konnektörler, ağ kablosu makaraları , BT uzatma kabloları, çeşitli uzunluklarda ağ kabloları, kablosuz VDSL yönlendiriciler, RJ11 – RJ45 kabloları ve RJ11 kabloları da Mina Bilgisayar’dan satın alabilirsiniz.

Teknisyenlerimiz, müşterinin sistem donanımını kolayca yükseltebilir ve makineye uygun olduklarından emin olmak için bilgisayar cihazlarını test edebilir. Çalışanlarımız ayrıca yeni kurulumların fiyatlarını belirler ve tüm bilgisayar ekipmanlarının servisini yapmaktadır. Sunucuları ve PC’leri geliştirir ve monte eder veya LAN’ları, diğer ekipmanları kurar. Çalışanlardan veya müşterilerden gelen taleplere sorunları ele alarak derhal yanıt verirler. Ek olarak, teknisyenin işi, Windows ve macOS’un en son işletim sistemi sürümleri hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. Profesyonel ekibimiz ayrıca sunucuları, PC’leri, dizüstü bilgisayarları ve diğer bilgisayar donanımlarını yapılandırma konusunda deneyime sahiptir. Bilişim teknolojileri ve bilgisayar donanımı konusunda herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğunuzda Mina Bilgisayar firmamızın web sitesi üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve sorununuzun çözümünü anında bulabilirsiniz.