Sunucu Onarım

Nitelikli teknik ekibimiz, sunucuların ve sunucu ağlarının tüm bileşenlerine çok aşinadır. Yazılım sorunlarına ek olarak, arızalı sunucu sabit sürücüleri gibi ciddi kusurlar da güvenilir bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Şirketinize en uygun desteği sağlayarak, şirket içinde çalışan profesyonel ekibimizle birlikte birçok sorunu çözebiliriz.

  • Çözme yazılım ve donanım sorunları (hızlı değiştirme)
  • Veri kurtarma
  • Sunucu onarımları için bakım sözleşmeleri sayesinde özellikle hızlı dağıtım

İster tek tek derlenmiş ister üreticiyle ilgili sunucular olsun gerekli bileşenlerinizin ve yedek parçalarınızın tedariki ile ilgilenir ve hızlı onarımlar yaparız. Bilgisayar ve bilişim sistemleri konusunda uzun yıllar boyunca kaliteli hizmetler veren Mina Bilgisayar firmamızdan ihtiyacınız olan sunucu onarım işlemlerini yaptırarak ekonomik anlamda oldukça kar edebilirsiniz. Sunucunuzu onarmak için güvenilir bir uzmana mı ihtiyacınız var? Bilgisayar teknolojileri ve teknik servis-bakım-yedek parça konusunda 7/24 web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Düzenli Bakım Sunucu Arızalarına Karşı Koruma Sağlar

Bizim sunucusu desteği ve ilgili bakım sözleşmelerimizin amacı sunucu arızaları ve sorunlarından sizleri mümkün olduğunca koruyabilmektir. Düzenli kontroller zaten çeşitli risk faktörlerini ve sonuçta ortaya çıkan hasarları önleyebilir (örn; donanım çatlakları, aşırı ısınma). Böyle bir önlemle, pahalı sunucu onarımlarına gerek kalmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Teknisyenlerimiz, sabit sürücüyü, grafik kartını veya RAM’i değiştirmekten işletim sistemini tamamen yeniden yüklemeye kadar sunucuları onarır. Donanım veya yazılım sorunları olsun, size yardımcı olmaktan büyük onur duyarız. Bir sunucunun başarısız olmasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar donanım veya yazılım hataları gibi nedenler olabilmektedir.

Sunucu Arızasının Nedeni Olarak Donanım Hatası

Donanım sorunları (sürücü arızası) sunucu arızasının bir nedeni olabilir. Sırasıyla, sabit sürücüler, CD/DVD oynatıcılar veya teyp sürücüleri olabilir. Ayrıca, kullanılan RAID sisteminin sabit disk arızası nedeniyle artık çalışmaması da mümkündür. Bu durumda, arızalı sürücü (burada sabit sürücü) değiştirilmeli ve RAID yeniden oluşturulmalıdır. Olası bir başka hata kaynağı da anakart, SCSI, SAS veya SATA arabirim kartı, grafik veya ağ kartıdır. Gördüğünüz gibi, çeşitli nedenler sunucu hatasına neden olabilir. Eğitimli teknisyenlerimiz sorunu analiz eder, hemen teşhis koyar ve daha sonra çözümler sağlayabilir. Hala cihazı tamir etmeye değer mi? Arızalı bileşen hala mevcut mu ve ne kadar hızlı teslim edilebilir? Bu soruları açıklığa kavuşturuyoruz ve sizinle çeşitli çözümleri tartışıyoruz.

Sunucu Yazılımı Hatası

Yazılım sorunları varsa, bunun nedeni farklı sürücüler olabilir veya bir güncellemeden sonra (işletim sisteminin) uyum sorunları olabilir. Bir hizmet paketini kurduktan sonra bile, sunucu hataları sıklıkla ortaya çıkar. Sistem dosyalarını yok eden bir virüs nedeniyle, şirketlerdeki bir sunucu da sıklıkla başarısız olabilir. Burada tam nedeni hızlı bir şekilde bulmak için, sistemin kapsamlı bir analizi, çözüm arayışının temelidir. İş açısından kritik öneme sahip verileri saklamak, güvenliğini sağlamak ve şirketiniz için toplam hatalardan ve dolayısıyla finansal kayıplardan kaçınmak amacıyla onarımın daha uzun sürmesi durumunda size onarım süresi için bir yedek sunucu sağlamaktan mutluluk duyarız. Mina Bilgisayar olarak, size kısa sürede birinci sınıf, arıza korumalı sistemler sağlayabiliriz.

Bu arada sunucunun onarım maliyetlerinin sizin için şeffaf kalması için her adımdan önce sizi beklenen maliyetler hakkında bilgilendiririz. Bazı durumlarda, sistemi onarmaya hala değip değmeyeceğini veya yeni bir sisteme yatırım yapmanın daha iyi olup olmadığını düşünmeniz gerekir.